• Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż
        • Janusz Korczak
          • Kim jest pedagog w szkole? Czym  się zajmuje?

•

Najczęściej pedagog stoi na uboczu, czasem coś powie, ale przede wszystkim bacznie obserwuje szkolny świat. To osoba, do której zawsze można przyjść. Błędnym jest stwierdzenie, że pedagoga w szkole znają tylko uczniowie sprawiający problemy wychowawcze. Pedagog jest potrzebny wszystkim dzieciom. Jego nadrzędną rolą jest wsparcie - uczniów, rodziców i nauczycieli. Pedagog, jako specjalista w tej dziedzinie rozumie procesy, które zachodzą w umyśle dorastającego dziecka i w razie konieczności pomaga w zrozumieniu ich przez rodziców i nauczycieli.

Drodzy Uczniowie!

Obserwujemy Was i zauważamy Wasze problemy. Oferujemy pomoc, ale nie dlatego, żeby Was nękać, ale aby ułatwić Wam życie. Nie jesteśmy niestety jasnowidzami, dlatego, jeśli czujecie taką potrzebę, sami możecie do nas przyjść. Szukanie pomocy jest oznaką siły,
            a nie słabości. Zapewne nie znamy odpowiedzi na każde pytanie, ale będziemy poszukiwać rozwiązań.

Drodzy Rodzice!

Współpraca z Wami to ważny element naszej pracy. Chętnie doradzimy, jak rozwiązać problemy dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze.

Nie jesteśmy niestety cudotwórcami i wielu spraw nie rozwiążemy bez wspólnego działania, dlatego serdecznie zapraszamy do naszych gabinetów.

p. Emilia Focht - gabinet 104a              godziny pracy

p. Stanisław Kosatka - gabinet 201       godziny pracy