• Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeju

• W dniu 17 XI 2022 reprezentację dziewcząt i chłopców, wzięły udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Unihokeju. Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczyny które zajęły II miejsce. Nieco gorzej wypadli chłopcy, choć woli walki i ambicji nie można im odmówić. Ostatecznie zajęli IV miejsce. Naszą szkolę reprezentowały: Ciepłoch Julita, Dudziak Nikola, Kacprzak Marta, Marciniak Kinga, Michalak Jagodą, Michalska Faustyna, Paszkowska Iga, Spętana Zofia i Szustak Magdalena. Wśród chłopców: Jankowski Jakub, Jasiak Cezary, Kacprzak Antoni, Mizerski Mateusz, Toboła Franciszek i Wróblewski Filip. Gratulujemy!!!

• "Mistrz Pięknego Czytania"

• W ramach „Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2022” oraz Narodowego Programu Czytelnictwa organizowanego przez szkolną bibliotekę Szkoły Podstawowej Gminy Sieradz odbył się konkurs czytelniczy „Mistrz Pięknego Czytania”. W tegorocznej edycji udział wzięli uczniowie klas 1-8. Celem konkursu było mobilizowanie uczniów do czytania, zdobywania wiedzy, rozbudzania pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury. Ocenie podlegała płynność, poprawność, wyrazistość i tempo czytania. Jury miało ogromny problem, by wyłonić laureatów zmagań.

Mistrzami zostali:

Klasy 1 Franciszek Birski – uczeń klasy 1b

Klasy 2 Weronika Michalak – uczennica klasy 2b

Klasy 3 Nina Pierzak – uczennica klasy 3a

Klasy 4 Lena Pierzak-uczennica klasy 4b

Klasy 5 Maria Wilczyńska- uczennica klasy 5b

Klasy 6-8 Kinga Marciniak - uczennica klasy 8a

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za zaangażowanie. Laureatom serdecznie gratulujemy!

• Konkurs-Polskie Symbole Narodowe

• Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole po raz piąty odbył się konkurs plastyczny Polskie Symbole Narodowe. W tegorocznej edycji udział wzięły klasy pierwsze. Celem konkursu było uwrażliwienie na wartości patriotyczno- narodowe, wzbudzanie w uczestnikach narodowej dumy oraz stworzenie okazji do działalności plastycznej . Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Zwycięzcami konkursu zostali: I miejsce: Hanna Waśków klasa 1a II miejsce: Oliwier Sobczak klasa 1a Antonina Modranka klasa 1a III miejsce: Pola Rozczypała klasa 1b Wyróżnienie: Maria Galus klasa 1a Magdalena Stawirej klasa 1b.

• Nauka przez zabawę

• Nauka przez zabawę w klasie 2B. Uczniowie tworzyli z klocków konstrukcyjnych Korbo kreatywne i  ożywione budowle. Rozwijali  dziecięcą wyobraźnię, myślenie przestrzenne i logiczne oraz uczyli się  podstawowych zasad mechaniki, fizyki i matematyki. Uczniowie  odwzorowywali konstrukcje pokazane w instrukcjach oraz  projektowali  własne bardzo ciekawe  budowle. Była to twórcza i edukacyjna zabawa.

• A to Polska właśnie ! - Klasa 2a na lekcji bibliotecznej

• Z okazji Narodowego Święta Niepodległości klasa 2a zawitała na lekcję biblioteczną prowadzoną przez Panią Annę Rosiak - nauczyciela bibliotekarza Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach z wychowania patriotycznego pt. „A to Polska właśnie”. Dzieci przypomniały historię powstania państwa polskiego w oparciu o „ Legenę o Lechu, Czechu i Rusie”, wymieniały symbole narodowe, dowiedziały się co było pierwsze godło czy flaga?, co oznaczają kolory biały i czerwony?, skąd się wziął orzeł w polskim godle?, poznały znaczenie symboli narodowych dla obywateli i państwa oraz dowiedziały się jak należy się odnosić w stosunku do nich. To była pouczająca lekcja patriotyzmu i dumy z przynależności do państwa polskiego.

• Klasa 5 e na wycieczce

• Klasa 5e 8 listopada zawitała do Dobronianki na warsztaty żywieniowe oraz bliskie spotkania ze zwierzętami w tamtejszym zoo. Również jedną z atrakcji było ognisko i zabawy integracyjne na świeżym powietrzu.

• Dzień Zdrowego Śniadania

• Dzisiaj od rana tak smakowicie pachniało w całęj szkole, ponieważ uczniowie z klas 1-3 przygotowali przepyszne śniadania w ramach akcji DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA. Było pięknie zdrowo i kolorowo.

• Klasy 2a i 3c na wycieczce do Torunia

• Dnia 26 października 2022r. klasy 2a i 3c wybrały się w podróż do Torunia. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z zabytkami tego pięknego miasta, odwiedzenie Planetarium, wizyta w Muzeum Piernika oraz udział w warsztatach poświęconych wypiekowi smakowitych, toruńskich ciasteczek. Podczas spaceru po Toruniu dzieci wysłuchały legend związanych z tym historycznym miastem m.in.: Legendy o flisaku, o Krzywej Wieży, o kocie, który bronił miasta. Na toruńskiej starówce przyjrzały się pieskowi o wdzięcznym imieniu Filuś. W Planetarium odbyły „Cudowną podróż” po orbicie, poznając przy okazji planety Układu Słonecznego. Po czym udały się do Żywego Muzeum Piernika, gdzie wespół z Mistrzem Piernikarskim i Wiedźmą Korzenną, w pełnej humoru atmosferze, przeniosły się do średniowiecza, by poznać wszelkie rytuały związane z wypiekiem pierników. Bo nie ma lepszej pamiątki z Torunia niż własnoręcznie uczyniony piernik. W muzeum można było obejrzeć jeszcze manufakturę z początku XX wieku, którą zarządzało rodzeństwo Rabiańskich. Zobaczyć oryginalne niemieckie maszyny służące do wypieku piernika, zabytkowy piec, kolekcję woskowych form. To był wyjatkowy i pełen wrażeń dzień Wszyscy zadowoleni i szczęśliwi wrócili do domu. Polecamy Toruń tym wszystkim, którzy tam jeszcze nie byli. Poznawanie historii i tradycji tego miasta to radość dla zwiedzających w każdym wieku!