• Listopadowo na naszej świetlicy

• Listopad na świetlicy minął w atmosferze dobrej zabawy. Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny: "Moje ulubione miejsce w Sieradzu", który wygrała Amelia Wróbel z kl. I ilustrując naszą szkołę. Przed nami świąteczny grudzień...

• NAUKA PRZEZ ZABAWĘ - Geniboty znowu w akcji

• W klasie 3B odbyły się zajęcia z wykorzystaniem robotów edukacyjnych GENIBOT zakupionych w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Uczniowie kodowali roboty, które omijały przeszkody, odwzorowywali układy na macie do kodowania oraz kodowali gamę C-dur. Wszyscy bardzo chętnie brali udział we wszystkich zadaniach wspólnie z robotami.

• Wycieczka klas 1a i 1b do Pasieki w Lipce

• Czym żywi się pszczoła? Ile skrzydeł ma pszczoła? Co pszczoły robią z trutniami zimą? Wiecie? Pierwszaki z klasy 1a i 1b odpowiedzą na te pytania już bez problemu. W dniu 30.11.2022r. odwiedziły Pasiekę w Lipce. Przemiła pani Marzenka bardzo ciekawie przeprowadziła lekcje o pszczołach. A później zapachniało świętami. Dzieci poznały legendę o pierniczku, próbowały różne gatunki miodów, wyrabiały, gniotły i wałkowały ciasto na pierniczki. Następnie wycinały ulubione wzory. Upieczone pierniczki ozdobiły lukrem i posypką. Mamy nadzieję, że teraz chętnie pomogą w pieczeniu i ozdabianiu domowych świątecznych wypieków.

• WRÓŻBY ANDRZEJKOWE W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ

• W dniu 25 i 29 listopada uczniowie klas 3 wybrali się do Biblioteki Pedagogicznej, gdzie odbyły się Andrzejki - spotkanie pełne czarów i dobrej zabawy. Przygaszone światła oraz zapalone świece stworzyły tajemniczą atmosferę. Odpowiednio udekorowana i oświetlona lampkami biblioteka została przemieniona w „Jaskinię wróżb”. Najbliższą przyszłość uczniom i nauczycielom przepowiadała dobra czarownica. Na dzieci czekało wiele ciekawych zabaw, m. in.: wrzucanie do wody monety na szczęście, przepowiednia jaki prezent otrzyma się już niedługo za pomocą kostki do gry oraz wróżba, kto kim zostanie w przyszłości. Oprócz tradycyjnego przekłuwania serca, które zdradziło imię ukochanej/ukochanego, można było również poznać cechy swojego charakteru (magiczne cyferki). Dzieci z niecierpliwością czekały na swoją kolej, aby móc wziąć udział w przygotowanych zadaniach. Andrzejki zorganizowane w Bibliotece były wspaniałą zabawą. Dostarczyły dzieciom wielu przeżyć i dużo radości. Na koniec na dzieci czekał słodki poczęstunek.

• Dzień Pluszowego Misia

• 25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel maluchów i najmilsza przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Dzień ten obchodzili wszyscy uczniowie z klas 1. Pierwszaki poznały historię powstania pluszowego misia Teddiego, rozmawiały o misiach znanych z bajek. Były prace plastyczne, misiowe zadania matematyczne oraz wspólne zdjęcia z misiami.

• Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pt. "Klasyka dla Smyka - Konopnicka Dzieciom"

• Dnia 22 listopada 2022r. odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pt. "Klasyka dla Smyka - Konopnicka Dzieciom". O laur zwycięzcy i miano mistrza recytacji walczyło 18 uczestników ze szkół w Dąbrowie Wielkiej, Chojnem, Rzechcie, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sieradzu oraz Szkoły Podstawowej Gminy Sieradz. Celem konkursu były: popularyzacja czytelnictwa oraz promowanie poezji dziecięcej Marii Konopnickiej. Prezentacje oceniało jury w składzie: p. Lidia Harasimowicz - przewodnicząca - miłośniczka i pasjonatka literatury; p. Joanna Chachuła - poetka, pisarka, dziennikarka oraz p. Bożena Waluda - ekspert Ogólnopolskich Konkursów Recytatorskich. Wysoki poziom artystyczny uczestników spowodował, że jurorzy nie mieli łatwego zadania. Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów przyznano następujące nagrody:

I miejsce: Hanna Bednarska ze SPGS im. Jana Pawła II w Sieradzu

II miejsce: Nina Pierzak ze SPGS im. Jana Pawła II w Sieradzu

III miejsce: Piotr Lisek ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Sieradzu.

Komisja konkursowa postanowiła przyznać także wyróżnienia, które trafiły do:

Leny Balcerzak ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Sieradzu

Sofii Błaszczyk ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Sieradzu

Marii Marciniak ze Szkoły Podstawowej im. Teodora Goździkiewicza w Dąbrowie Wielkiej

Sylwii Morki ze SPGS im. Jana Pawła II w Sieradzu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Mamy nadzieję, że dostarczyliśmy wielu miłych wrażeń i dobrej zabawy. Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję konkursu za rok.

• Klasy 2b i 2c na wycieczce do fabryki bombek choinkowych

• 25 listopada na wycieczkę do fabryki bombek choinkowych „DEKOR” w Piotrkowie Trybunalskim wybrali się uczniowie klasy 2b i 2c Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja bombek odbywa się ręcznie, a także zapoznanie dzieci z procesem powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie fabryki obejmowało cały proces wytwórczy, począwszy od szklanej rurki do uzyskania ręcznie malowanych, pięknie zdobionych bombek. Dla dzieci przygotowano warsztaty z samodzielnego malowania bombek. Każde dziecko mogło pomalować cztery bombki i ozdobić je wybranymi dowolnie produktami ozdobnymi. Dzieci wróciły zadowolone i pełne niezapomnianych wrażeń. Wizyta w takim miejscu niewątpliwie wprowadziła nas w świąteczny nastrój .

• Dzień Życzliwości

• W dniu 21 listopada 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jak co roku organizatorzy zaskoczyli dzieci. Nasi uczniowie oprócz poczty życzliwości mogli wspólnie stworzyć skrzydła dobrych myśli, przy których chętnie robili sobie zdjęcia. Jak głosiło nasze hasło ŻYCZLIWOŚĆ DODAJE SKRZYDEŁ, dlatego życzymy wszystkim- nie tylko dziś-dużo życzliwości wokół!