• Laboratoria przyszłości - Inteligentny dom przyszłości

• Na zajęciach rozwijających zainteresowania z fizyki budujemy inteligentny dom przyszłości. Mamy już postawione 4 ściany i zamontowane czujniki: ruchu, gazu, pary wodnej, fotokomórkę i wiele roznych modułów potrzebnych do prawidlowego dzialania systemu. Budowa zajęła nam 3 godziny lekcyjne. Mamy nadzieję, że jeszcze 2 godziny i dom będzie gotowy.

• Sobotni wolontariat w Bibliotece Publicznej na Żwirki i Wigury 4😉

• Nasi Wolontariusze pomagali przy następujących aktywnościach : pokój zagadek/ turniej symultaniczny gry w szachy/ kreatywne zakładki.

Udział wzięli : Julia Piotrowska, Magdalena Błaszczyk, Aleksandra Plewińska, Antonina Nowak, Faustyna Michalska, Rozalia Wyrebska, Franciszek Toboła, Marta Kacprzak, Magdalena Szustak, Maja Małolepsza, Marta Skotarska, Hanna Sznajder- Molska, Lena Pierzak, Szymon Kociumbas i Nina Pierzak.

• Konkurs Bezpieczeństwo na drodze

• Pod koniec września we wszystkich klasach trzecich odbył się konkurs Bezpieczeństwo na drodze. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą nt. Przepisów ruchu drogowego, zasadach udzielania pierwszej pomocy, znajomością znaków poziomych i pionowych oraz umiejętnością poruszania się po drogach. . Na pamiątkę wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy

• Dzień Chłopaka w klasach 3a i 3b

• Z okazji Dnia Chłopaka klasy 3a i 3b wybrały się do Fabryki Rozwoju na zajęcia z robotyki. Dzieci miały okazję zbudować i wprawić w ruch pojazdy z klocków LEGO, pracowały z długopisami 3D i koralikami Hama. Warsztaty wszystkim przypadły do gustu dostarczając wiele niezapomnianych wrażeń.

• Kulturalny Dzień Chłopaka

• Uczniowie klasy 2B z okazji DNIA CHŁOPCA uczestniczyli w spektaklu teatralnym,, Jaśkowe przygody". Zapoznali się także z bogatym księgozbiorem Publicznej Biblioteki Powiatowej w Sieradzu oraz uczestniczyli w warsztatach,, Książka bawi - książka uczy ''. Cała klasa zjadła również pyszne śniadanie na świeżym powietrzu w towarzystwie Antoniego Cierplikowskiego i poznała działanie zegara słonecznego. Ostatnią atrakcją wycieczki była wizyta w Muzeum Okregowym w Sieradzu.

• Laboratoria przyszłości - Geniboty

• Nasza szkoła w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” otrzymała wsparcie finansowe w ramach którego zakupiono roboty Genibot. Początkowe tygodnie pracy z Genibotem w klasie Ia to zapoznanie dzieci z tym niezwykłym robotem. Do każdego Genibota dołączone są karty, dzięki którym możemy układać odpowiednie trasy. Robot, odczytując je wypowiada komendy, które następnie przeniesie na wybrane przez dzieci trasy. Praca z robotami edukacyjnymi to świetna okazja do powtórzenia poznanego na lekcji materiału, obchodzenia ważnych wydarzeń i uroczystości, a przede wszystkim… wspaniała zabawa! Uczniowie nadali każdemu robotowi śmieszną nazwę. Poniższa fotorelacja przedstawia pierwsze wspólne wykonanie zadania.

• Spotkanie z policjantami Komendy Powiatowej

• 29 września uczniowie klas 1 A i 1 B spotkali się z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Policjanci rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślili ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Innym istotnym tematem pogadanki z dziećmi było właściwe zachowanie się w przypadku zaistnienia zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu innych, umiejętność połączenia się z numerami alarmowymi. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami.