Sobota 21.09.2024

• Klasy 5a i 5b na wycieczce do Wrocławia

• 10 października klasy 5a i 5b udały się na wycieczkę do Wrocławia. Jej głównym celem było zapoznanie się z zabytkami i atrakcjami turystycznymi miasta. Na początek udaliśmy się do muzeum Moviegate gdzie wzięliśmy udział w warsztatach Szalonego Naukowca , podczas których poszerzyliśmy swoją wiedzę z zakresu przedmiotów przyrodniczych. Następnie obejrzeliśmy bardzo ciekawą wystawę kostiumów i rekwizytów z prosto z Hollywood. Muzeum zrobiło na nas duże wrażenie ponieważ mieści się ono w budynkach schronu z czasów II Wojny Światowej. Kolejnym punktem wycieczki był spacer bo Starym Mieście. Zobaczyliśmy m.in. Ratusz, Pręgierz, Piwnicę Świdnicką, Bazylikę Św. Elżbiety i Ostrów Tumski. Podążaliśmy szlakiem wrocławskich legend próbując odnaleźć jak najwięcej krasnali:) Ostatnim punktem programu był przejazd na punkt widokowy Sky Tower, z którego mogliśmy podziwiać piękną panoramę całego miasta.

• Wycieczka dydaktyczna do Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu

• Dnia 5 października, uczniowie klas 1B i 2A udali się na wycieczkę dydaktyczną do Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu. Celem wycieczki był poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Już samo wejście do budynku PSP wzbudziło u dzieci zafascynowanie oraz wielki podziw. Dzięki życzliwości strażaków, dzieci mogły z bliska przyjrzeć się tak ciężkiej pracy, miały one możliwość zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy. Panowie pokazali dzieciom wozy strażackie oraz sprzęt ratowniczy. Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzania elementów stroju strażaków oraz wejście do wozów strażackich. Uczniowie mogli rownież sprawdzić swoją sprawność w sali ćwiczeń fizycznych. Na koniec wszysycy wzięli udział we wspólnym ognisku. To był udany dzień!

• Kuchenne Rewolucje

• W klasie 2B odbyły się zajęcia kulinarne z wykorzystaniem tosterów zakupionych w ramach programu LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI. Kanapki były urozmaicone i skomponowane indywidualnie według preferencji smakowych uczniów. Wszyscy jako drugie śniadanie chętnie delektowali się pysznymi tostami.

• Mistrzowie Tabliczki Mnożenia

• Konkurs " MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA" rozstrzygnięty! Dziś w naszej szkole odbył się konkurs "Mistrz mnożenia i dzielenia’’ z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Forma konkursu była pisemna, uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami, w których trzeba było wykorzystać znajomość tabliczki mnożenia. Czasu na rozwiązanie zadań było niewiele, więc szansę na dobry wynik miały osoby, które tabliczkę mnożenia "mają w jednym palcu". Na podstawie wyników wyłoniono Mistrzów i Wicemistrzów tabliczki mnożenia na trzech poziomach. W niektórych przypadkach walka była bardzo zacięta🙂

NASI MISTRZOWIE:

Mistrz tabliczki mnożenia klas II-III: Hubert Kosecki, KLASA II AMistrz tabliczki mnożenia klas IV- V: Anna Rabęda , KLASA IV DMistrz tabliczki mnożenia klas VI -VIII: Iga Paszkowska, KLASA IIIANASI WICEMISTRZOWIE:Wicemistrz tabliczki mnożenia klas II-III: Bartosz Łukasiewicz kl. IIICWicemistrz tabliczki mnożenia klas IV-V: Mikołaj Grzelczyk, kl. VAWicemistrz tabliczki mnożenia VI-VIII: Magdalena Szustak , kl. VIII A WYRÓŻNIENIA:Szymon Kociumbas, kl. VASzymon Rękiewicz, kl. VAAntonina Nowak, kl. VII AGratulujemy!W przyszłym roku szkolnym planowana jest kontynuacja konkursu, jeżeli nie udało Wam się zdobyć tytułu dzisiaj, to macie jeszcze na niego szansę w przyszłości. Ćwiczcie tabliczkę mnożenia, a kto wie, może to Wy będziecie zostaniecie nowymi MISTRZAMI? 🏆🏆🏆

• Drugie spotkanie z Genibotami w klasie pierwszej

• Z Genibotem w pierwszej klasie" W tym tygodniu pierwszaki programowały robociki, tak aby bezpiecznie przechodziły przez ulicę. Zadanie postawione przed uczniami było nie lada wyczynem. Ale udało się! Uczniowie zaprogramowali Geniboty tak, aby spoglądały w lewo, prawo, lewo a następnie przejechały bezpiecznie przez jezdnię. To była świetna zabawa

• Klasy 4a i 4c na wycieczce do Łodzi

• 5 października uczniowie klas 4a i 4c wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Najpierw odwiedzili Palmiarnię, gdzie podziwiali niezwykłe okazy flory i fauny. Następnie udali się do Teatru Muzycznego na musical "Alicja w Krainie Czarów". Zachwyt wszystkich wzbudziła bajkowa scenografia, efekty świetlne, nastrojowa muzyka oraz popisy baletowe młodych artystów.

• Laboratoria przyszłości - Inteligentny dom przyszłości

• Na zajęciach rozwijających zainteresowania z fizyki budujemy inteligentny dom przyszłości. Mamy już postawione 4 ściany i zamontowane czujniki: ruchu, gazu, pary wodnej, fotokomórkę i wiele roznych modułów potrzebnych do prawidlowego dzialania systemu. Budowa zajęła nam 3 godziny lekcyjne. Mamy nadzieję, że jeszcze 2 godziny i dom będzie gotowy.