• Co szkoła, to obyczaj…

• Motto szkoły:

Społeczność szkoły realizuje misję zgodną z trzema hasłami:

W młodość wpisany jest projekt całego życia” – to motto szkoły zaczerpnięte z „Listu do młodych” Jana Pawła II

Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia”- myśl  Seneki, która przypomina o wyższych  celach edukacji.

Człowiek, który nie kocha, widzi tylko błędy u innych. A przecież tylko ten, kto kocha jest prawdziwym, widzącym obserwatorem itylko on może dostrzec w dziecku to, czego ono samo nie jest w stanie zobaczyć i zrozumieć. Tylko wtedy dziecko może przed wychowawcą odkryć swą prawdziwą naturę.” – myśl Marii Montessori, twórczyni systemu pedagogicznego, którego elementy realizowane są w klasach młodszych naszej szkoły.

Na tym fundamencie opiera się misja szkoły, składająca się z czterech filarów:

1. Będziemy wspierać Twój rozwój fizyczny i zapewnimy Ci bezpieczeństwo.
            2. Przygotujemy Cię do życia w zmieniającej się rzeczywistości.
            3. Pomożemy Ci odnaleźć własne miejsce w środowisku lokalnym, narodzie i społeczności międzynarodowej.
            4. Pomożemy Ci rozwinąć Twoją osobowość w oparciu o uniwersalne normy etyczne.

• Święto patrona

•

Od momentu nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II, czyli od roku 2006, corocznie 16 października celebrowany jest Dzień Patrona. W tym wyjątkowym dniu, przy głównym portrecie Papieża, nasz sztandar dumnie  prezentuje się podczas każdej przerwy. Jednak to nie tylko widok sztandaru dodaje uroku temu dniu. Podczas jednej z lekcji cała społeczność szkolna gromadzi się w ozdobionej i odświętnie ubranej sali, by wspólnie oddać hołd Janowi Pawłowi II poprzez poezję, śpiew, oraz modlitwę.

W trakcie uroczystości ogłaszane są również wyniki konkursu poświęconego życiu i działalności Jana Pawła II. To już tradycja w naszej szkole. Co więcej, od kilku lat nasza szkoła wysyła delegację na Zjazd Rodziny Szkół Noszących Imię Jana Pawła II. Teo doniosłe spotkanie odbywa się na początku października na Jasnej Górze, tworząc niezapomniane wspomnienia i umacniając więzi między szkołami tego patrona.

• Impreza Dzieci-Rodzicom

•       Już od samego początku istnienia naszej szkoły, organizujemy imprezę pod nazwą „Dzieci Rodzicom”. To wyjątkowe wydarzenie,odbywa się zawsze w drugie grudniowe niedzielne popołudnie. Na tę okazję zapraszamy nie tylko uczniów, nauczycieli oraz rodziców, ale również naszych przyjaciół spoza szkoły.

Głównym celem tego wydarzenia jest integracja całego środowiska szkolnego oraz stworzenie okazji dla uczniów do zaprezentowania swoich artystycznych talentów oraz umiejętności organizacyjnych i przedsiębiorczych. Zaangażowanie w przygotowanie imprezy obejmuje wszystkich nauczycieli, którzy starają się uczynić to wydarzenie niezapomnianym.

Impreza „Dzieci Rodzicom” skupia się nie tylko na stronie artystycznej, ale także oferuje różnorodne atrakcje. Wśród nich znajdują się kawiarenki z pysznym ciastem i napojami oraz magiczny sklepik z ręcznie wykonanymi wyrobami. Dochód z imprezy przeznaczany jest na potrzeby szkoły.