• Powiatowe zawody w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce

• 27.04.2023r. odbyły się powiatowe zawody w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce 3x3. Bezkonkurencyjna okazała się nasza drużyna dziewcząt, która wygrała zawody i jest najlepszą drużyną w powiecie. Skład drużyny: Szustak Magdalena, Świniarska Zofia, Pachny Amaya i Bonikowska Anna. Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie!!!

• Klasy 1b, 2b, 3a i 3b w Teatrze Miejskim w Sieradzu

• 25 kwietnia mieliśmy możliwość obejrzenia przedstawienia zorganizowanego przez nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sieradzu. Na scenie Teatru Miejskiego podziwiały profesjonalnie przygotowane przedstawienie pt. Jaś i Małgosia. Dodatkową atrakcją było wspólne zdjęcie na scenie z aktorami.

• Wspólne kodowanie LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

• Jaka jest Polska? Które miasto jest jej stolicą? Jakie są polskie symbole narodowe? Jakie są nasze barwy narodowe? Odpowiedzi na wymienione pytania pierwszoklasiści szukali podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Była to dobra okazja do doskonalenia umiejętności pracy w grupach. Uczniowie na podstawie podanych współrzędnych mieli do ułożenia wzór na macie do kodowania zakupionej w ramach Laboratorium Przyszłości. Jak im poszło? Zobaczcie sami.

• Szkolny Konkurs Ortograficzny "MISTRZ ORTOGRAFII "

• 21 kwietnia odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Ortograficzny "MISTRZ ORTOGRAFII "dla uczniów klas 3. Trzecioklasiści zmierzyli się z dyktandem i testem obfitującym w różne pułapki ortograficzne. Mistrzem Ortografii  została Gabriela Ciołek z kl.3 Wicemistrzem Ortografii została Oliwia Ograbek z kl.3a II Wicemistrzem została Aleksandra Wyrębska z kl.3b Nagrodzone dziewczynki 26 kwietnia wzięły udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Skrzacik 2023". Nasza szkoła zdobyła zespołowo III miejsce. Gratulujemy zwyciężczyniom i życzymy dalszych sukcesów!!!

• Sukces Kingi Marciniak !

• Kinga Marciniak zajęła 3 miejsce w XIII Rejonowym Konkursie Fizycznym dla Uczniów Szkół Podstawowych oraz Szkół Ponadpodstawowych. Organizatorem konkursu jest I Liceum Ogólnokształcące w Zdunskiej Woli i Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach. Gratulacje dla Kingi!!!

• Sukces "Newtonów urojonych"

• 1 kwietnia odbyło się uroczyste zakończenie wszystkich konkursów organizowanych przez Politechnike Łódzką i Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łodzkiej. Nasza drużyna "Newtony urojone" w składzie: Kinga Marciniak, Iga Paszkowska, Nikola Dudziak, Faustuna Michalska, Magdalena Szustak i Jakub Jankowski zajęła II miejsce w konkursie "First Step To Success ". Konkurs składał się z 5 sesji konkursowych i finału. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z fizyki, chemii, matematyki i języka angielskiego. Gratulacje !!!🏆🏆🏆

• Wyniki konkursu pt. “Wiosna wokół nas - zwiastuny wiosny”

• Udział w konkursie wzięli uczniowie klas 1-3 , uczęszczający na świetlicę szkolną. Celem konkursu wewnątrzszkolnego było rozbudzanie wśród najmłodszych zainteresowań przyrodniczych oraz artystycznych. Za udział każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek. Dziękujemy wszystkim dzieciom za aktywny udział w konkursie i piękne, wiosenne prace.Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy!Laureaci konkursu:I miejsce – Antonina Grabicka - 1bII miejsce – Lena Gawron - 1 bIII miejsce – Pola Jabłońska - 2 bWyróżnienie: Weronika Królikowska – 3bAmelia Wróbel - 1bMiłosz Wojciechowski - 1b

• Tytuł I Mistrza Województwa w Ogólnopolskim Konkursie Wielkiej Ligii Czytelników przyznany

• Mamy przyjemność poinformować, że uczennice naszej szkoły, w składzie: Amelia Wróbel kl. 1b, Weronika Królikowska kl. 3b, Zofia Nowak kl.3b otrzymały tytuł I Mistrza Województwa w Ogólnopolskim Konkursie Wielkiej Ligii Czytelników jednocześnie otwierając sobie drogę do dalszych zmagań na szczeblu ogólnopolskim, który odbędzie się już 12 maja. Uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na ostatnim etapie. Trzymamy kciuki!

• Finał akcji "Wiosenna paka dla kociaka"

• Nasza ostatnia akcja "Wiosenna paka dla kociaka" dobiegła końca Po podliczeniu każdej puszki, saszetki i worka okazało się, że zaangażowanie naszych uczniów przeszło nasze najśmielsze oczekiwania W niecałe dwa tygodnie właśnie ONI przynieśli dla bezdomnych zwierząt z Fundacji Tabby - Burasy i Spółka 295 kg karmy Łącznie w tym roku zebraliśmy prawie 600 kg jedzenia dla bezdomnych kotów Koniec roku i świadectwa jeszcze przed nimi, ale uczniowie Szkoły Podstawowej Gminy Sieradz im. Jana Pawła II egzamin z empatii i dobrego serca zdali już na 6! Jesteśmy z Was dumni !