• Wycieczka do Łodzi w ramach programu Poznaj Polskę

• 20.06 klasy 2b i 1a wybrały się na wycieczkę do Łodzi w ramach programu „ Poznaj Polskę”. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawy zwierząt z różnych stron świata, a także wypchane okazy dużych ssaków - słonia indyjskiego i hipopotama oraz bogaty zbiór ssaków, ptaków i gadów, które mieszczą się w Muzeum Przyrodniczym. Następnie udali się na Ulicę Żywiołów EC1, gdzie nasi uczniowie mogli indywidualnie wspierać swoje zainteresowania poprzez eksperymenty i interaktywne wystawy. Ostatni punktem wycieczki było Centrum Nauki i Techniki EC1. To była udana wycieczka.

• Wycieczka do Krakowa w ramach programu Poznaj Polskę

• W piątek 16.06.2023r. Klasy 5b i 5d wybrały się na całodniową wycieczkę do Krakowa w ramach projektu Poznaj Polskę. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Historyczny Zespół Miasta: rynek, basztę, Trakt królewski, oraz Bramę Floriańską. Ogromne wrażenie zrobiły obrazy Jana Matejki oraz Jacka Malczewskiego, które należą zbiorów Muzeum Narodowego Sukiennice.

• Zakodowani na lato Laboratoria Przyszłości

• Coraz bliżej lato Lato - pora roku, na którą czekają dzieci. To czas słoneczny, pełen zabaw i beztroski. Na zajęciach przeprowadzonych w kl. 1A uczniowie wykonali kilka aktywności tematycznie związanych z latem nakierowanych na rozwój logicznego myślenia i przygotowujących do późniejszej nauki programowania.

• Łąka pełna kolorów Laboratoria Przyszłości

• "Łąka pełna kolorów" Kolorowa, piękna i pachnąca - taka właśnie jest wiosenna łąka. Na zajęciach przeprowadzonych w klasie pierwszej uczniowie połączyli łąkę z kodowaniem. W zadaniu z robotami uczniowie stworzyli program, który zaprowadził pszczołę na pole z ulem, po drodze przelatując przez wszystkie pola, na których znajdują się kwiaty.

• Pierwsze miejsce SPGS w historycznej grze miejskiej

• 13.06.2023r. drużyna uczniów z naszej szkoły wzięła udział w wyjątkowym projekcie- grze miejskiej, która miała za zadanie propagować wiedzę na temat historii Sieradza oraz postaci z nim związanych. Przedstawiciele SPGS wykazali się nie tylko ogromną wiedzą, ale także świetną kondycją, co pozwoliło im prześcignąć konkurencję i zająć pierwsze miejsce. Gratulujemy

• Warsztaty kulinarne

• 7.06. klasa 6c wzięła udział w warsztatach kulinarnych przygotowania idealnej pizzy neapolitańskiej. Było smacznie i wesoło.

• Wycieczka do Krakowa

• 01.-02.06 klasy 5b, 5e, 6b i 7a pojechały na upragnioną 2-dniową wycieczkę do Krakowa.  Przemierzaliśmy Ojcowski Park Narodowy z przewodnikiem oraz udaliśmy się do kopalni soli Wieliczka. Zjedliśmy obiadokolację 130 metrów pod ziemią i było fantastycznie. Obowiązkowym punktem programu był Wawel i wspinaczka do dzwonu Zygmunta.  Starówka i Sukiennice zrobiły ma nas ogromne wrażenie.

• Zwiedzamy Wrocław w ramach programu "Poznaj Polskę"

• 13.06 klasy 6b i 6c oraz przedstawiciel klasy 7a udali się na wycieczkę do Wrocławia w ramach programu „Poznaj Polskę”. Odwiedziliśmy Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis a następnie zwiedzaliśmy z przewodnikiem urokliwe Stare Miasto Wrocław Zarówno pogoda jak i humory nam dopisywały warto było wcześnie rano wstać …

• Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Łowcy Talentów

• W kwietniu dzieci z naszej szkoły przystąpiły do Ogólnopolskiego Konkursu Łowcy Talentów Jersz z języka angielskiego. Z dumą chcemy ogłosić, że dwie uczennice z naszej szkoły zostały laureatkami konkursu! 🎉Anna Rabęda z klasy 4Antonina Nowak z klasy 7 Zdobywając I miejsca w Polsce w swoich kategoriach wiekowych🏆Gratulujemy👏Nie zabrakło również bardzo wysokich wyników wśród innych uczestników konkursu.Wszystkim uczniom jeszcze raz gratulujemy🤝We got the power💪