Piątek 27.09.2024

• III Konkurs Czytelniczy dla klas 2-3

• Dnia 12 kwietnia w naszej szkole odbył się III Szkolny Konkurs Czytelniczy dla klas 2-3. Uczestniczyło w nim wielu chętnych uczniów. Jego celem było propagowanie i rozbudzanie aktywności czytelniczej oraz motywowanie uczniów do doskonalenia techniki czytania. Laureatami zostali: miejsce I – Weronika Królikowska kl. 2b miejsce II – Lena Pierzak kl. 3b miejsce III – Magdalena Możdżeń kl. 3b Natasza Wencwel kl. 3a Już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

• Targi edukacyjne w naszej szkole (Galeria zdjęć)

• Dzisiaj uczniowie klas 8 uczestniczyli w targach edukacyjnych "Zaproście nas do siebie", które tradycyjnie zostały zorganizowane w naszej szkole.

Po raz kolejny gościliśmy przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych z Sieradza i regionu. Przedstawiciele przygotowali nie tylko ciekawe prezentacje ofert, ale równie niespodzianki, które łączyły praktyczne wykonywanie zawodu z przyjemnością. Jak zwykle nie zabrakło przekąsek i słodkości. Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie znaleźli wśród propozycji coś dla siebie i uczynili pierwszy krok - w tak ważnym dla przyszłości - wyborze szkoły ponadpodstawowej.

Dziękujemy naszym Gościom za miłe spotkanie.

• 1.04. Dzień Bez Plecaka

• Nowa galeria 1.04. Dzień Bez Plecaka została dodana do albumu fotograficznego

Prima aprilis i Dzień bez Plecaka, niesamowite połączenie!!! Uczniowie SPGS wykazali się kreatywnością i zapakowali swoje podręczniki w niezwykle interesujące zamienniki plecaków.

Jesteście cudowni. Dziękujemy za TEN DZIEŃ. Mamy nadzieję, że pozostanie na długo w Waszej pamięci. Samorząd Uczniowski

• Nowa galeria Pierwszy Dzień Wiosny została dodana do albumu fotograficznego

Pierwszy Dzień Wiosny w SPGS

Dzisiaj na młodszych uczniów naszej szkoły czekało wiele atrakcji, przygotowanych przez kolegów ze starszych klas. Doświadczenia, quizy i zagadki okazały się świetnym pomysłem i okazją do sprawdzenia swoich wiadomości i rozwijania nowych zainteresowań. To była wspaniała zabawa !

• Pasowanie na Czytelnika

• Nowa galeria Pasowanie na Czytelnika została dodana do albumu fotograficznego

W dniach 8 i 11 marca odbyło się pasowanie na czytelnika klas 1. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Podczas spotkania zostały przypomniane uczniom zasady właściwego zachowania się oraz wypożyczania książek z biblioteki. Na pamiątkę tego spotkania uczniowie otrzymali dyplomy oraz książki "Pierwsze abecadło" z tekstami najlepszych polskich autorów dziecięcych. Życzymy udanej lektury – Gabriela Kędzierska i Anna Biniek.