• Smerfne wydarzenie teatralne

• ,,Hej dzieci, jeśli chcecie zobaczyć SMERFÓW las, przed ekran dziś zapraszam Was’’

Klasy 2B i 3B aby przenieść się do magicznej krainy małych, niebieskich stworzeń, nie zasiadły przed telewizorami, tylko przed sceną Sieradzkiego Centrum Kultury, gdzie aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu pt. „Smerfy” w wykonaniu nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sieradzu.

• Konkurs "Wesołe literki"

• 8 mają odbył się konkurs czytelniczy w SP nr1 dla klas I "Wesołe literki". Naszą szkołę reprezentowały Pola Molska z 1a i Karolina Kózka z 1b. Każdy uczestnik zaprezentował swoje umiejętności czytania w dwóch etapach: czytanie przygotowanego tekstu i czytanie tekstu wybranego w czasie konkursu. Nasze koleżanki bardzo dobrze zaprezentowały swoje umiejętności, Karolina została wyróżniona 3 miejscem. Gratulujemy obu dziewczynko.

• Jak wygląda praca w banku ?

• W środę, 15 maja, klasę 1b odwiedziła mama jednej z uczennic, która przedstawiła dzieciom swój zawód. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o pracy w banku, o pieniądzach i oszczędzaniu. Dziękujemy za ciekawą lekcję

• Wycieczka do Trójmiasta

• Trójmiasto pożegnane to były naprawdę wyjątkowe 3 dni klasa 7a i 5b wraz z kolegami i koleżankami z innych klas 7 i 6 nawdychali się jodu nad naszym polskim morzem. Wróciliśmy z butami pełnymi piasku, kieszeniami wypchanymi muszlami oraz plecakami po brzegi zawalonymi morską bryzą. Jednak to co zostanie z nami na pewno to te wspomnienia! Bo co było w Trójmieście zostaje w Trójmieście

• Klasa 4c na wycieczce w Warszawie

• 26 kwietnia 2024r. klasa 4c wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Pogoda dopisywała, więc zaczęliśmy od spaceru po Starym Mieście. Następnie udaliśmy się do Manufaktury Czekolady, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach „Od ziarna do tabliczki”. Poznaliśmy proces wytwarzania czekolady, zobaczyliśmy, jak wygląda kakaowiec, sprawdziliśmy, jak smakują jego ziarna (nie przypadły nam do gustu). Mogliśmy także zaprojektować i wykonać swoją własną tabliczkę czekolady. Nasze dzieła zostały pięknie zapakowane, a każdy uczestnik warsztatów został nagrodzony dyplomem potwierdzającym nabyte umiejętności oraz uzyskał tytuł młodszego czekoladnika. Wzmocnieni kubeczkiem pysznej pitnej czekolady udaliśmy się do Pałacu Kultury, by z góry podziwiać panoramę stolicy. A potem ruszyliśmy na zwiedzanie Stadionu Narodowego – ten punkt programu był szczególnie wyczekiwany przez chłopców. Wrażeń było co niemiara. No bo jak tu się nie entuzjazmować, kiedy można dotknąć koszulki Lewandowskiego czy Szczęsnego? Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Sieradza.

• Uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• 26.04.2024r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przypomnieliśmy sobie, jak ważnym dla każdego państwa jest dokument zwany Konstytucją. Wyjaśniliśmy też młodszym kolegom, co znaczą słowa: WOLNOŚĆ, NARÓD, OJCZYZNA.

• Rozmowy o zdrowym żywieniu

• W poniedziałek 18.03.2024 r. gościliśmy w naszej szkole panią dietetyk Klaudię Pawlak z Poradni Dobry Dietetyk. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie się i zdrowy styl życia. Zdrowe nawyki żywieniowe i uprawianie sportu pozwolą cieszyć się zdrowiem. Dzieci podczas spotkania dowiedziały się jak wygląda dobrze skomponowany pierwszy posiłek, którym jest śniadanie oraz jak ważna rolę odgrywają warzywa i owoce. Dzieci uzyskały informacje co powinny zabierać do szkoły na drugie śniadanie i jakich produktów powinny unikać. Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze.

• Projekt "Szkoła moich marzeń" w klasie 4c

• Uczniowie klasy 4c na lekcji języka polskiego prezentowali swoje prace w ramach projektu "Szkoła moich marzeń". Mogli pokazać taką szkołę, jaką chcieliby mieć. Czego tam nie było! Basen, leżaki, hamaki, tor gokartowy, minizoo, trampoliny, fontanna... Pomarzyć - dobra rzecz

• Dzień gofra w klasie 1a

• Dzisiaj przy użyciu gofrownic z Programu Laboratorium Przyszłości i z OGROMNĄ pomocą Mam Basi i Niny klasa 1a obchodziła DZIEŃ GOFRA. Było smacznie, pachnąco i kolorowo