• Najładnieszy Zeszyt Lektur wybrany

• Dnia 2 czerwca został rozstrzygnięty konkurs czytelniczy na najładniejszy „Zeszyt Lektur” zorganizowany przez szkolną bibliotekę Szkoły Podstawowej Gminy Sieradz. W tegorocznej edycji udział wzięli uczniowie klas 1,2 i 3. Koordynatorkami konkursu były p. G. Kędzierska, p. A. Biniek.

Celem konkursu było mobilizowanie uczniów do czytania, zdobywania wiedzy, rozbudzania pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury. Konkurs polegał na prowadzeniu zeszytu, w którym uczniowie opisywali i ilustrowali przeczytane przez siebie książki. Ocenie podlegała ilość zaprezentowanych książek, poprawność językowa i ortograficzna, samodzielność wykonania, pomysłowość, estetyka pracy.

Tytuł Mistrza Polski zdobyły:

Amelia Wróbel – uczennica klasy 1b

Zofia Duch – uczennica klasy 3a

Wyróżnienia:

Nikola Rajkiewicz klasa 2a

Nina Pęcherz klada 2c

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za zaangażowanie.

Serdecznie gratulujemy!

• Wyjątkowa lekcja o pszczołach

• Dnia 7 czerwca 2023r. klasę 2C odwiedził pan Paweł Farbowski, prezes Rejonowego Koła Pszczelarzy w Sieradzu, który opowiadał dzieciom o niezwykle interesującym życiu i pracy bardzo pożytecznych owadów, jakimi są pszczoły. Dzieci poznały etapy rozwoju pszczoły, dowiedziały się, jaką rolę w ulu pełni królowa, robotnice, kim jest truteń…, jak i gdzie pszczoły przenoszą pyłek kwiatowy oraz jak powstaje miód. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia niektórych narzędzi niezbędnych w pracy pszczelarza. Dzieci mogły zaobserwować również różnicę pomiędzy pszczołami a innymi owadami m.in. szerszeniami. Pan Paweł pokazywał też ciekawe zdjęcia i ilustracje w książkach przeznaczonych dla pszczelarzy. Po zapoznaniu z różnymi gatunkami miodu odbyła się degustacja świeżego miodu rzepakowego, który bardzo smakował dzieciom Bardzo dziękujemy panu Pawłowi za poświęcony czas i przekazanie dzieciom cennych wiadomości.

• Wycieczka do Trójmiasta

• W dniach 17-19 maja klasy 6c i 5c wybrały się na wycieczkę do Trójmiasta. Uczniowie zwiedzili Malbork, Starówkę Gdańska, port w Gdyni oraz Westerplatte.

• Wycieczka do malowniczego Wrocławia

• 22.05 klasy 2a, 3a, 3b i 4a wybrały się na wycieczkę do malowniczego Wrocławia. Dzieci miały okazję odwiedzić wrocławskie zoo, wraz z Afrykarium. Odbył się również spacer po starym mieście i poszukiwanie wrocławskich krasnali. Dodatkową atrakcją był rejs statkiem po Odrze. Pogoda dopisała, wszyscy w świetnym humorze, po dniu pełnym wrażeń, wrócili do domu. Wszyscy uczestnicy wycieczki uzyskali tytuł Detektywa historii.

• Uczniowie klasy 1a w Sadach Klemensa

• 31 maja 2023 r. uczniowie klasy 1a odwiedzili Sady Klemensa. Był to dzień pełen atrakcji. Nasze pierwszaki miały możliwość sprawdzenia swoich sił w zabawach ruchowych, były badaczami przyrody, odwiedziły zakątek strachu oraz wzięły udział w warsztatach "Leśna Przygoda", gdzie tworzyli swoje zwierzątka z darów lasu. Uczniowie mogli popróbować różnych odmian jabłek i poznać różnice w ich wyglądzie i smaku. Na zmęczone pierwszaki czekały leżaki i hamaki. A najważniejsze bardzo dobrze wszyscy się bawili!

• Klasa 1b w Toruniu

• 29 maja 2023 r. uczniowie z klasy 1B odwiedzili Toruń. Wycieczkę zaczęli od spaceru po Rynku Staromiejskim i pamiątkowych zdjęć przed pomnikiem Mikołaja Kopernika i fontanną Flisaka grającego na skrzypcach. Pan Przewodnik opowiedział dzieciom również legendę o wyprowadzeniu żab przez bohatera pomnika. Po pysznym obiedzie i krótkim odpoczynku, klasa pierwsza udała się na seans pt. " Oto kosmos" do Planetarium. Na koniec każdy mógł zakupić sobie ciekawe pamiątki i pyszne toruńskie pierniki. To był bardzo udany dzień, pełen wrażeń i radości.

• Wycieczka klas II c i IIIc do Łodzi w ramach programu Poznaj Polskę

• Dnia 17.05.2023r. w ramach programu Poznaj Polskę uczniowie klasy II c i IIIc wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Jednym z punktów zwiedzania był Ogród Botaniczny, gdzie dzieci miały okazję obserwować przyrodę. Największą frajdą była zabawa w labiryncie. Kolejnym punktem zwiedzania było Centrum Nauki i Techniki. Uczniowie zwiedzili następujące wystawy: "Skąd się bierze prąd", "Mikro Makro Świat", "Rozwój wiedzy i cywilizacji" oraz "Tajemnice Pyłków".Ponadto uczniom została zaprezentowana ścieżka edukacyjna ,,Przetwarzanie energii”. Eksponaty historyczne, współczesne symulatory, gry komputerowe — wszystko to pozwoliło prześledzić nie tylko historię tego miejsca, ale i zapoznać się z wciąż używanymi technologiami produkcji prądu.Wizyta w EC1 udowodniła wszystkim, że nauka to nie tylko teoria, ale także wspaniałe miejsce do zabawy, która rozwija i uczy.Czas w tych niesamowitych miejscach minął nam nieubłaganie. Po zwiedzaniu wyruszyliśmy w podróż powrotną. Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do Sieradza.