Piątek 27.09.2024

• Łańcuch Jedności

• Nowa galeria Łańcuch Jedności została dodana do albumu fotograficznego

Zgodnie z tradycją naszej szkoły przed Świętami Bożego Narodzenia wszystkie klasy przygotowują ŁAŃCUCH JEDNOŚCI. Jak co roku zaskoczyliście nas swoimi pomysłami i pięknym wykonaniem

• Wycieczkowe Mikołajki (klasa 2a i 2c)

• Dnia 6 grudnia uczniowie klasy 2a oraz 2c w ramach Mikołajek wybrali się do miejscowości Lipka. Już na samym początku spotkania dzieci zostały zapoznane z ciekawymi opowieściami o pszczołach i miodzie. Podczas wyjazdu niezwykle interesującą atrakcją były również warsztaty bożonarodzeniowe, w trakcie których dzieci wykonywały i dekorowały upieczone przez siebie pierniki. Kolejną atrakcją było własnoręcznie wykonanie świeczek z wosku. Najbardziej wyczekiwanym punktem programu było natomiast spotkanie ze Świętym Mikołajem. Wierzymy, że wizyta w pasiece na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

• Finał zbiórki na rzecz bezdomnych i porzuconych zwierząt

• Nasz szkolny Klub Wolontariusza organizuje zbiórki na rzecz bezdomnych, porzuconych i chorych zwierząt już od 8 lat. Uczniowie naszej szkoły niezmiennie okazywali wiele serca zwierzętom w potrzebie i udawało się dzięki nim i ich rodzicom zebrać zawsze duże ilości karmy, zabawek, smyczy, obroży i kocy.

W tym roku po raz kolejny udowodniliśmy, że siła leży we wspólnym działaniu Zebraliśmy niewyobrażalne 363,5 kg karmy A poza tym liczne legowiska, koce, podkłady higieniczne, smycze, zabawki i miski.

Dary te wsparły w tym roku działania dwóch fundacji: Tabby-Burasy i Spółka (110,3 kg karmy) oraz Na Psią Łapę-Sercem Psa (253,2 kg karmy)

Dziękujemy naszym Uczniom, ich Rodzicom i Wolontariuszom za kolejną udaną akcję.

Do przyszłego roku bo "jak nie my, to kto...?"

• 4 miejsce chłopców w powiatowych Igrzyskach Dzieci w Unihokeju.

• 01.12.2021r. reprezentacja naszych chłopców z klas 5 wzięła udział w powiatowych Igrzyskach Dzieci w Unihokeju. Mimo dzielnej i ambitnej postawy zajmujemy najmniej lubiane przez sportowców 4 miejsce. Był to debiut chłopców w tego typu zawodach. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Gawron, Filip Bartkowiak, Bartosz Chwalęcki, Jan Kisiel, Filip Kupis, Oliwier Stasiak, Jakub Bąk, Mikołaj Mikołajczyk i Ignacy Walczakiewicz. Gratulacje dla chłopców.

• W Krainie Świętego Mikołaja (klasa 1c i przedszkole)

• 1 grudnia z okazji Mikołajek dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy 1c pojechały na długo oczekiwaną wycieczkę do Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku.

W Krainie Świętego Mikołaja zostaliśmy przeniesieni w świat bajek i baśni. Pierwszą atrakcją był spacer po Bajkowej Ścieżce, gdzie dzieci spotkały postacie z bajek: Królową Śniegu, Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków, Jasia i Małgosię, Calineczkę, Trzy świnki.

Zwiedzaliśmy dom Dziadka Mroza i Świętego Mikołaja. Podziwialiśmy szopkę bożonarodzeniową, w której znajdują się naturalnej wielkości figury zwierząt i ludzi, oraz Makietę Alpejskiego Miasteczka ze wspaniałą kolejką.

Następnie udaliśmy się do młyna, który mielił złe postępki dzieci. Było to urządzenie w formie dużego wiatraka do mielenia zboża. Tam na kartkach spisaliśmy swoje złe uczynki, wypowiedzieliśmy magiczne zaklęcie i włożyliśmy kartki w specjalną szczelinę służącą do mielenia. Naciskając specjalny przycisk dziecko odbierało Magiczny Akt Zapomnienia, który anulował ich złe uczynki.. Zobaczyliśmy Mennicę Świętego Mikołaja, gdzie każde dziecko otrzymało pamiątkową monetę z Krainy Świętego Mikołaja.

Potem udaliśmy się do Sali Tronowej, w której odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem, który rozdał dzieciom upominki. . Kolejną atrakcją wycieczki był plac zabaw, gdzie na dzieci czekały zjeżdżalnie i baseny z piłeczkami.

Wycieczkę zakończyliśmy warsztatami plastycznymi, gdzie dzieci wykonały ozdobę choinkową.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wycieczki, która była pełna wrażeń.1 grudnia z okazji Mikołajek dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy 1c pojechały na długo oczekiwaną wycieczkę do Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wycieczki, która była pełna wrażeń.