Sobota 04.05.2024

• Grudzień na świetlicy

• Nowa galeria Grudzień na świetlicy została dodana do albumu fotograficznego

Ostatni miesiąc roku 2023r. przyniósł sporo radości, uśmiechu i zabawy wszystkim "świetliczakom". Był to czas, kiedy przygotowywaliśmy się do Świąt Bożego Narodzenia: dekorowaliśmy salę, szyliśmy ozdoby choinkowe i rozwijaliśmy nasze zdolności. Odbyła się także zimowa edycja konkursu skoków na skakance, którą wygrała Magdalena Stawirej - 172 skoki, II miejsce: Martyna Szmyt - 162, III miejsce: Agata Owczarek - 150. Czekamy na Nory Rok i nowe atrakcje :-)

• Listopad na świetlicy

• Nowa galeria Listopad na świetlicy została dodana do albumu fotograficznego

Za nami niezwykle ciekawy listopad, w którym zorganizowaliśmy konkurs plastyczny "Sieradz jesienią". Poza tym zrealizowaliśmy kolejne zadanie z projektu "Zabawy sztuką" i mogliśmy poczuć się jak architekci projektujący budowle. Rozwiązywaliśmy krzyżówki, wzięliśmy udział w zabawach i wróżbach andrzejkowych. Każdego dnia bawimy się, malujemy, rozwijamy swoje zdolności i .... czekamy na św. Mikołaja :-)

• Klasa 4c na wycieczce do fabryki bombek

• Do świąt zostało jeszcze trochę czasu, ale uczniowie klasy 4c już poczuli świąteczny nastrój. Wybraliśmy się do fabryki bombek Szkło-Dekor w Piotrkowie Trybunalskim. Mieliśmy okazję zobaczyć na własne oczy, jak wytwarza się bombki oraz je ozdabia. Najciekawsze okazało się ich wydmuchiwanie. Niektórzy zapewne żałowali, że sami nie mogli spróbować tej niełatwej sztuki. Dowiedzieliśmy się, jakie predyspozycje musi mieć osoba pracująca w tym zawodzie. Podziwialiśmy zdolności, precyzję i cierpliwość pań malujących na bombkach skomplikowane wzory. Sami także mieliśmy okazję zaprezentować swoje zdolności podczas warsztatów dekorowania bombek. Powstały piękne ozdoby lśniące brokatem (ich wykonawcy zresztą też). Pięknie nam je zapakowano i mogliśmy zabrać nasze arcydzieła do domu. A potem wszyscy wpadli w szał zakupów. W zakładowym sklepiku trudno było podjąć decyzję, bo wszystko było przepiękne. Obładowani licznym pudełeczkami, z pustymi portfelami, ale bardzo zadowoleni, wróciliśmy do Sieradza.

• Dzień Tabliczki Mnożenia

• W dniach od 13 do 17 listopada 2023 r. nasza szkoła uczestniczy w akcji XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Do wspólnej zabawy włączyła się Pani dyrektor, nauczyciele , pracownicy szkoły i gminy oraz rodzice.

• Dzień Czarnego Kota

• W dniu 17 listopada 2023 r. z okazji Dnia Czarnego Kota uczniowie klas drugich urządzili wyścigi w ulubionej kociej rozrywce- zabawie z włóczką. Pozytywna rywalizacja bardzo spodobała się naszym uczniom. Uczniowie mogli również rozwijać swoje zainteresowania plastyczne, przygotowując wesołe czarne koty.

• "Zabawy ze sztuką" na świetlicy

• W ramach projektu "Zabawy ze sztuką" uczniowie na świetlicy mieli okazję wcielić się w architektów, konstruując budowle z wykałaczek, ciecierzycy i pianek. Wyobraźnia i kreatywność dzieci pozwoliła na powstanie wyjątkowych dzieł

• Wycieczka do Muzeum Bombki w Miliczu

• W dniu 14 listopada 2023 roku klasy 2a i 2b wybrały się na wycieczkę do Muzeum Bombki w Miliczu. Uczniowie poznali tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe z różnych części świata. Następnie brały udział w warsztatach plastyczno-technicznych, gdzie ozdabiały pierniki i bombki w stylu dolnośląskim. Na zakończenie dzieci zwiedzały muzeum i zrobiły zakupy bombek świątecznych, które już niedługo zawieszą na swojej choince. Wycieczka była bardzo udana. Wróciliśmy w świątecznych humorach.

• II miejsce naszej szkoły w eliminacjach miejsko-gminnychunihokeju

• W dniu 09 XI w Szkole Podstawowej nr 9 w Sieradzu, odbyły się eliminacje miejsko-gminne w Unihokeju w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Bardzo dobrze poradziła sobie reprezentacja naszych chłopców. Na pięć zespołów zajęliśmy II miejsce, nieznacznie ulegając 0:1 zwycięzcom rozgrywek czyli szkole SP 9. Warto zaznaczyć, że gospodarze to zeszłoroczni mistrzowie województwa łódzkiego. Trzymamy kciuki aby powtórzyli sukces, trochę przekornie powiemy, że jesteśmy druga drużyna województwa w takim przypadku nasza szkołę reprezentowali: Igor Kołasa, Bartosz Chwalęcki, Filip Kupis, Jan Kisiel, Filip Bartkowiak, Oliwier Stasiak, Ignacy Walczakiewicz, Tomek Kijowski, Jakub Bąk i Mikołaj Mikołajczyk!!! Gratulujemy

• laborator

• Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – Rzecznik Praw Dziecka