Sobota 04.05.2024

• Luty na świetlicy

• Nowa galeria Luty na świetlicy została dodana do albumu fotograficznego

Co robimy na świetlicy? Budujemy nowoczesne zamki z klocków. Odrabiamy prace domowe. Ukrywamy się przed światem w naszych skrytkach. Tworzymy kreatywne prace plastyczne. Kolorujemy ulubione mandale. Odgrywamy scenki kabaretowe. Rysujemy potwory i strachy. Wspólnie obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Ale przede wszystkim spędzamy wspólnie czas... i czekamy na wiosenny marzec :-)

• Klasy 6d i 7c na projekcji filmu "Podróż księcia"

• Klasy 6d i 7c podczas jednego ze spotkań w ramach projektu Era Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Kinie Ratusz w Zduńskiej Woli. Uczniowie obejrzeli film pt. "Podróż księcia" oraz wzięli udział w panelu dyskusyjny na temat inności oraz tolerancji.

• Kodowanie z Genibotami w klasie 1b

• W dniu 28.02.2024 r w ramach zajęć z edukacji informatycznej uczniowie klasy 1b poznali podstawy programowania. Dzieci pracowały z robotami Genibot zakupionymi w ramach programu Laboratorium Przyszłości. Taka forma zajęć bardzo spodobała się pierwszoklasistom.

• Obrady dziecięcego sejmu w klasach 4b i 4c

• Czego życzą sobie dzieci? Można się było o tym przekonać podczas obrad dziecięcego sejmu, które odbyły się na lekcji języka polskiego w kl. 4 b i 4c. Inspiracją stała się dla nas książka „Król Maciuś I”. Mali posłowie mogli wypowiedzieć się na temat tego, co chcieliby wprowadzić lub zmienić w naszej szkole. Nad przebiegiem obrad czuwał demokratycznie wybrany marszałek, dumnie dzierżący laskę marszałkowską. Trzeba przyznać, że porządku na sali i kultury wypowiedzi mogliby się od nas uczyć dorośli posłowie. Spisane i podpisane przez uczestników obrad postulaty zostały wręczone Pani Dyrektor.

• Amaya Pahny zdobyła wyróżnienie w konkursie "Znam swój język ojczysty"

• 21 lutego, z okazji Światowego Dnia Języka Ojczystego uczennice ósmej klasy: Oliwia Dudziak i Amaya Pachny wzięły udział w konkursie "Znam swój język ojczysty". Organizatorem konkursu była Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Sieradzu, a patronat medialny objęły Rozgłośnia Regionalna „Nasze Radio 104,7 FM” oraz portal sieradztomy.pl. Celem konkursu było promowanie poprawnej polszczyzny i bogactwa języka polskiego, kształtowanie świadomych, twórczych postaw, doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym. Miło nam poinformować, że AMAYA PACHNY zdobyła w tym konkursie WYRÓŻNIENIE! Z całego serca gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

• Styczeń pełen zabawy

• Nowa galeria Styczeń pełen zabawy została dodana do albumu fotograficznego