Niedziela 08.09.2024

• Wycieczka do Warszawy

• 16 maja uczniowie klasy 6a i 6b wraz z koleżankami i kolegami z klasy 6e udali się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie stolicy zaczęliśmy od wizyty na Stadionie Narodowym. Emocji było mnóstwo Największe wrażenie zrobiła na nas szatnia piłkarzy Kolejnym punktem wycieczki było podziwianie panoramy Warszawy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Następnie zwiedziliśmy Łazienki Królewskie i Stare Miasto. To był bardzo udany dzień

• Dzień Ziemi 2024

• W tym roku Światowy Dzień Ziemi obchodzono pod hasłem " "Planet vs. Plastics" czyli "Planeta vs. plastik". Organizatorzy chcieli dzięki niemu zwrócić uwagę na konieczność ograniczenia produkcji i wykorzystania tworzyw sztucznych w trosce o zdrowie ludzi i planety. Żądają także zmniejszenia produkcji wszystkich tworzyw sztucznych o 60% do 2040 roku.

Obchody Dnia Ziemi były wspaniałą okazją do podsumowania konkursu plastycznego p.n. „O czyste powietrze dbamy-ze smogiem wygramy”

Celem konkursu było podniesienie świadomości ekologicznej z zakresu ochrony powietrza i problematyki związanej z zanieczyszczeniem powietrza, przybliżenie problemu smogu, jego przyczyn i konsekwencji, uświadomienie konieczności podejmowania działań antysmogowych.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Lena Pędzik z kl. 7a, Krystian Wawrzyniak z kl. 6d

II miejsce- Magdalena Możdżeń z kl. 5b, Gabriela Urbaniak z kl. 5a

III miejsce- Róża Górecka z kl. 5c, Oliwia Bilnik z kl. 5d

Wyróżnienia otrzymali:

Zofia Jamińska kl. 5b

Nikola Fligiel kl. 5b

Małgorzata Perek kl. 7b

Arkadiusz Kamola kl. 7a

Michał Wawrzyniak kl. 7a

Lena Wojtczak kl. 4b

Maria Szczepaniak kl. 4b

Dominik Masiak kl. 6a

Julia Biniek kl. 6a

Rozalia Rusak kl. 4b

Hanna Kolasińska kl. 4b

Oliwia Ograbek kl. 4a

W ramach Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w licznych warsztatach i prelekcjach przeprowadzonych przez pracownika Oddziału Terenowego Sieradzkich Parków Krajobrazowych oraz pracownika Regionalnego Wydziału Monitoringu Środowiska w Łodzi.

• Smerfne wydarzenie teatralne

• ,,Hej dzieci, jeśli chcecie zobaczyć SMERFÓW las, przed ekran dziś zapraszam Was’’

Klasy 2B i 3B aby przenieść się do magicznej krainy małych, niebieskich stworzeń, nie zasiadły przed telewizorami, tylko przed sceną Sieradzkiego Centrum Kultury, gdzie aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu pt. „Smerfy” w wykonaniu nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sieradzu.

• Konkurs "Wesołe literki"

• 8 mają odbył się konkurs czytelniczy w SP nr1 dla klas I "Wesołe literki". Naszą szkołę reprezentowały Pola Molska z 1a i Karolina Kózka z 1b. Każdy uczestnik zaprezentował swoje umiejętności czytania w dwóch etapach: czytanie przygotowanego tekstu i czytanie tekstu wybranego w czasie konkursu. Nasze koleżanki bardzo dobrze zaprezentowały swoje umiejętności, Karolina została wyróżniona 3 miejscem. Gratulujemy obu dziewczynko.

• Jak wygląda praca w banku ?

• W środę, 15 maja, klasę 1b odwiedziła mama jednej z uczennic, która przedstawiła dzieciom swój zawód. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o pracy w banku, o pieniądzach i oszczędzaniu. Dziękujemy za ciekawą lekcję